Poslanec Ladislav Velebný se stal kandidátem do Senátu, rozhodli o tom členové v primárních volbách


Sociální demokracie zveřejňuje další výsledky stranických primárek. Tentokrát pro senátní obvod č. 64 Bruntál. Členové strany v korespondenčním hlasování potvrdili návrh místních organizací na Bruntálsku a do boje o senátorské křeslo vyslali poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného, který ve volbách soupeřil s ředitelem Úřadu práce v Bruntále Milanem Hornou.

Účast na hlasování, jehož výsledky sčítali dnes dopoledne členové komise pro korespondenční hlasování, spolehlivě překročilo 30procentní hranici nutnou pro platnost voleb. Volební účast byla 53,3 procent. Sčítání hlasů probíhalo v souladu s pravidly, která stanovuje příslušný volební řád.

Poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného, kterého navrhly místní organizace ČSSD z Dolní Moravice, Rýmařova, Václavova, Města Albrechtic a Úvalna, podpořilo v příslušném okrese 59,7 procent členů. Necelých 6 procent členů se vyslovilo pro druhého nominovaného – bruntálského ředitele úřadu práce Milana Hornu, který byl navržen svou místní organizací ČSSD Bruntál.

„Jsem velmi rád, že o kandidátovi na senátora měli možnost rozhodnout všichni naši členové ve volebním obvodě. Děkuji všem, kteří se primárních voleb zúčastnili, ale nejvíce těm, kteří mi dali hlas. Vážím si toho! Zároveň jsem si vědom, že nás čeká mnoho práce. Věřím, že s kolegou Milanem Hornou budeme i nadále spolupracovat na přípravě senátních voleb,“ podotkl Velebný.