Výstup na Praděd


Bruntálští sociální demokraté se vydali na nejvyšší horu Jseníků- Praděd za účasti místopředsedy ČSSD Martina Starce.

Bruntálsko – Poslanec Ladislav Velebný se zúčastnil tradičního výšlapu. Se sociálně-demokratickými přáteli se vydal na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Akce se zúčastnil také místopředseda ČSSD Martin Starec.

Místní organizace (MO) České strany sociálně demokratické (ČSSD) ve Vrbně pod Pradědem pořádala už dvanáctý ročník tradičního májového výšlapu na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Letošní akce také proběhla u příležitosti sedmdesátého výročí osvobození republiky.

Všichni přátelé sociální demokracie se v sobotu 9. května 2015 setkali na parkovišti na Hvězdě, odkud odjeli autobusem na Ovčárnu a pak se vydali pěšky na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Po vydatné túře pak nakonec všichni odcestovali do Vrbna pod Pradědem, kde si pochutnali na guláši v tamním Penzionu pod Pradědem.

Tradičního výšlapu na Praděd se zúčastnil také místopředseda ČSSD Martin Starec a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. Akce se konala pod záštitou Okresního výkonného výboru ČSSD Bruntál.

Krátká historie: Tradiční výstup na Praděd založili členové MO ČSSD Vrbno pod Pradědem – přítelkyně Kudelová, přítel Kočička a první senátor za bruntálský region přítel Babka na počest vstupu České republiky do Evropské unie k 1. květnu 2004. Prvního pochodu se zúčastnilo pět členů. Nyní patří mezi vyhledávané květnové akce ČSSD.