Ministr Zaorálek a poslanec Velebný navštívili Vrbno pod Pradědem a Krnov


Ministr Zaorálek a poslanec Velebný navštívili Vrbno pod Pradědem a Krnov

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a poslanec Ladislav Velebný zavítali do Vrbna pod Pradědem a Krnova. Setkali se tam s vedením měst a navštívili vrbenskou firmu ATQ s.r.o. a Krnovské opravny a strojírny.

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný a moravskoslezský zastupitel a místostarosta Rýmařova Jaroslav Kala ve čtvrtek 2. října od 9.30 hodin navštívili město Vrbno pod Pradědem.

Na vrbenské radnici se setkali s vedením města a radními, řešili problematiku regionální nezaměstnanosti, vzdělávání v technických oborech a podnikání ve městě. Delegace zavítala také na prohlídku nástrojařské společnosti ATQ s.r.o. a nahlédla do bývalého dřevozpracujícího areálu.

Významná delegace se pak přesunula na 13. hodinu do města Krnova, kde se na tamní radnici setkala s vedením města. Tématem jednání bylo čerpání evropských peněz, nezaměstnanost, silniční obchvat a rozšíření průmyslové zóny.

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se také podíval z věže radnice na město Krnov. Delegace poté navštívila Krnovské opravny a strojírny, kde se seznámila s opravami kolejových vozidel a chodem společnosti.

Ministr Lubomír Zaorálek, poslanec Ladislav Velebný a krajský zastupitel Jaroslav Kala se v podvečer nakonec přesunuli do města Bruntálu a poté do města Rýmařova na předvolební mítinky k podpoře kandidátů v komunálních volbách.